Seni Her Geçen Gün Daha Çok Sevdiğimi Söylemek İsterim

By Ocak 10, 2020 Ocak 13th, 2020 Blog

Hits: 15

Seni her geçen gün daha çok sevdiğimi söylemek isterim” diyordu telefona gelen mesaj.

Bu kelimeler sevgi sözcüklerini duymak istediği kişinin parmaklarından çıktığında insan içinde beliren çocuksu sevinci ne hallerde dışa vurmak ister kim bilir.

Sevginin alıcısı ve vericisi aynı frekansta buluştuğunda açığa çıkan enerjidir aslında sevginin gücü. Sıkıntılı zamanlar, yeni başlangıçlar, omuz omuza verilecek mücadeleler, ağzınızı kulaklarınıza vardıran hayaller, kavuşmak ve özlem… yelkenlerinizi sevginizin rüzgarıyla doldurduğunuzda dalgalı denizleri aşmak da daha kolay oluyor sizin için, dümeninizi ufka kırıp yol alırken gördüğünüz manzaralar da daha görkemli.

Günlük rutinler anılara dönüşürken, anlıların toplamı da hikayeniz olur aslında. Eğer motivasyona …mak için bir sebep diyecek olursak, benim için en kıymetli sebep sevgiden gelen bu güçtür diyebilirim. Viktor Frankl’ı da toplama kampında ayakta tutan sevginin aşıladığı umut ve inancı değil midir mesela?

Auschwitz’in tüm olumsuz koşullarına, sağuğa, açlığa, pisliğe rağmen birgün ailesine ve diğer tüm sevdiklerine kavuşma isteği ve inancı onu hayata bağlıyorsa, temeldeki varoluş nedeni sevgi değil midir?

Ya da içine düştüğümüz boşluk çoğu zaman tutunacak bir şeylerin yokluğundan kaynaklanıyor olabilir mi sizce de?

Hepimizin içerisinde sevgiye ayrılmış kaplar mevcut; bazılarımız için bu kabı nasıl dolduracağımızı bilmemek ise bizim suçumuz değil. Öğrenmekten korkmayın. Sevgiye bir şans verin, o yolunu bulur.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.